Ako získať slovenský digitálny certifikát COVID

Ako získať slovenský digitálny certifikát COVID

iVisa | Updated on Dec 26, 2021

Slovenský digitálny certifikát COVID je zdravotný certifikát, ktorý je k dispozícii slovenským občanom, ktorí chcú navštíviť iné krajiny EÚ. Toto osvedčenie poskytuje presné informácie o cestujúcom z hľadiska pandémie kovidov. Uvádza sa v ňom, či držiteľ prekonal covid a vyliečil sa, či bol testovaný negatívne alebo či sa nedávno nechal zaočkovať. Slovenskí cestovatelia musia v tejto veci navštíviť nemocnicu alebo testovacie centrum, ktoré sú oprávnené vydávať toto potvrdenie.

Fill me in

Preskúmame s vami, ako získať slovenský digitálny certifikát COVID.

Často kladené otázky

Ako získam slovenský digitálny certifikát COVID?

Najprv musíte ísť do nemocnice, testovacieho centra alebo autorizovaného zdravotníckeho zariadenia. Vopred ich kontaktujte a overte si, či tento zdravotný preukaz vydávajú.

Okrem toho musíte potvrdiť, že sa vaša situácia vzťahuje na jeden z týchto scenárov:

  • Dostali ste vakcínu proti kovidom,
  • podstúpili ste test na kovid a získali ste negatívne výsledky, alebo
  • ste mali covid a vyliečili ste sa.

Certifikát je k dispozícii v digitálnej a papierovej podobe. V každom prípade budete mať QR kód, ktorý musíte ukázať pri príchode. Certifikát musí mať pečať, ktorá potvrdzuje jeho pravosť.

Pokračujte v kontrole, ako získať slovenský digitálny certifikát COVID.

Nezabudnite, že pred cestou v rámci EÚ budete potrebovať zdravotné vyhlásenie. iVisa.com vám v tomto prípade pomôže jednoduchým postupom. Naša platforma je všetko, čo potrebujete na svoju ďalšiu cestu.

Čo je to slovenský digitálny certifikát COVID a existujú aj iné potrebné cestovné doklady pre cestujúcich zo Slovenska?

Certifikát Slovakia Digital COVID je zdravotný doklad, ktorý je výsledkom politiky EÚ. Keďže sa zdá, že pandémia covidu sa zmenšuje, väčšina krajín začala vydávať niekoľko dokumentov, v ktorých sa uvádza aktuálny zdravotný stav cestujúcich. Orgány EÚ sa snažia zhromaždiť všetky tieto dokumenty v štandardizovanej databáze, aby bolo jednoduchšie ich skontrolovať.

Politika EÚ nadobudne účinnosť 1. júla 2021.

Máme všetky podrobnosti o tom, ako získať slovenský digitálny certifikát COVID.

Certifikát Slovakia Digital COVID obsahuje tieto údaje:

  • je zobrazený ako QR kód.
  • je k dispozícii v digitálnej a papierovej forme.
  • je bezplatný.
  • je k dispozícii v angličtine a vo vašom národnom jazyku.
  • môžu ho mať obyvatelia a občania EÚ.
  • je platný v rámci regiónu EÚ.

Slovenský digitálny certifikát COVID poskytuje konkrétne informácie o vašom aktuálnom zdravotnom stave v rámci pandémie covid. Informuje o tom, či ste dostali vakcínu, či ste mali covid a vyliečili ste sa, alebo či bol váš test na covid negatívny.

Okrem toho budete pred cestou potrebovať Vyhlásenie o zdravotnom stave. Tento zdravotný dokument pomáha miestnym orgánom viesť evidenciu prichádzajúcich návštevníkov a pokračovať v kontrole pandémie. iVisa.com vám ho pomôže čoskoro získať.

Naši odborníci vám na nasledujúcich riadkoch vysvetlia, ako získať slovenský digitálny certifikát COVID.

Je slovenský digitálny certifikát COVID povinný pri cestovaní v rámci EÚ?

Certifikát Slovakia Digital COVID nie je povinný pre vstup do žiadnej krajiny EÚ. Môže však odbremeniť imigračných úradníkov, pretože namiesto niekoľkých dokumentov týkajúcich sa covidu budú musieť skontrolovať len jeden kód.

Ako slovenský cestovateľ musíte mať pred pristátím v ktorejkoľvek krajine EÚ zdravotné vyhlásenie. Nechajte tím iVisa.com, aby vás týmto procesom previedol, pretože sme ho zjednodušili. V niekoľkých krokoch ho budete mať.

Pokračujte v kontrole, ako získať digitálne potvrdenie COVID pre Slovensko! Máme pre vás všetky potrebné informácie!

Aké výhody získam, ak budem mať slovenský digitálny certifikát COVID?

Certifikát Slovakia Digital COVID je ideálny pre vašu ďalšiu cestu, pretože budete mať svoje zdravotné údaje v jednom certifikáte. Nie je potrebné zhromažďovať všetky zdravotné dokumenty, ktoré máte od covid. Tento zdravotný preukaz bude mať všetko uložené v QR kóde, ktorý budete musieť poskytnúť pri príchode.

Bude jednoduchšie zistiť, či ste mali kovid a zotavili ste sa, či ste mali negatívne výsledky testu alebo ste sa nedávno dali zaočkovať.

Pokračujte v kontrole ďalších podrobností o tom, ako získať slovenský digitálny certifikát COVID! Sme tu pre vás!