Home > Poland Blog >

Jak uzyskać Certyfikat Polska Cyfrowa COVID

Jak uzyskać Certyfikat Polska Cyfrowa COVID
iVisa | Updated on Dec 31, 2022

Jako obywatel Polski podczas swojej najbliższej podróży do krajów UE możesz potrzebować polskiego cyfrowego certyfikatu COVID. Dokument ten zawiera wszystkie informacje na temat Twojego związku z tą chorobą. Innymi słowy, określa on, czy w przeszłości przechodziłeś COVID-19, a Twoja choroba zakończyła się wyzdrowieniem, czy przeszedłeś test z negatywnym wynikiem lub czy zostałeś zaszczepiony przeciwko koronawirusowi. Zaświadczenie, o którym mowa, wydawane jest tylko i wyłącznie przez szpitale i placówki wykonujące testy.

Fill me in

Sprawdź poniżej, jak zdobyć polski cyfrowy certyfikat COVID.

Najczęściej zadawane pytania

Jak zdobyć polski cyfrowy certyfikat COVID?

Odwiedź szpital, stronę placówek testujących lub autoryzowanych placówek zdrowotnych, które wydają takie certyfikaty.

Musisz spełniać jeden z poniższych warunków:

  • Jesteś osobą zaszczepioną.
  • Twój test na obecność koronawirusa zakończył się wynikiem negatywnym.
  • Jesteś osobą, która wyzdrowiała po COVID-19.

Poproś o certyfikat w formie cyfrowej, a otrzymasz kod QR. Możesz również uzyskać certyfikat w formie papierowej. Kod zawiera wszystkie informacje o Twoim stanie zdrowia związanym z COVID-19. Upewnij się, że certyfikat posiada odpowiednią pieczęć, która świadczy o jego autentyczności.

Posiadamy wszelkie informacje na temat tego, jak uzyskać polski cyfrowy certyfikat COVID.

Pamiętaj, że przed podróżą do jakiegokolwiek kraju UE potrzebujesz deklarację zdrowia. Nie musisz się jednak niczym martwić ponieważ zespół iVisa.com z radością pomoże Ci przejść tę prostą procedurę.

Czym jest polski cyfrowy certyfikat COVID i czy od osób podróżujących z Polski wymagane są jakieś inne dokumenty?

Polski cyfrowy certyfikat COVID to dokument ochrony zdrowia, który może ułatwić Ci wjazd do wszystkich krajów UE. Zgodnie z najnowszą polityką UE władze graniczne pracują nad ujednoliceniem dokumentacji dotyczącej COVID, aby uprościć wszelkie przejazdy pomiędzy krajami członkowskimi wspólnoty. Posiadanie kodu QR ze wszystkimi danymi okazało się idealnym rozwiązaniem.

Polityka UE w tym zakresie będzie obowiązywać od 1 lipca 2021 roku.

Pozwól, że wyjaśnimy Ci jak uzyskać polski cyfrowy certyfikat COVID.

Polski cyfrowy certyfikat COVID charakteryzuje się następującymi cechami:

  • występuje w formie kodu QR;
  • jest dostępny w formacie cyfrowym i papierowym;
  • jest darmowy;
  • jest dostępny po angielsku oraz w Twoim ojczystym języku;
  • mogą go otrzymać rezydenci i obywatele UE;
  • jest ważny w każdym kraju UE.

Polski cyfrowy certyfikat COVID dostarcza dokładnych informacji o Twoim statusie w kontekście pandemii koronawirusa. Dzięki niemu z łatwością można dowiedzieć się, czy chorowałeś na COVID-19 i wyzdrowiałeś, czy zostałeś zaszczepiony lub czy ostatnio uzyskałeś negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Przed podróżą będziesz potrzebować też deklaracji zdrowia. Ten obowiązkowy dokument rejestruje informacje na temat Twojego zdrowia i Twojej podróży. W iVisa.com mamy wszystkie narzędzia, aby dostarczyć Ci go tak szybko, jak to tylko możliwe.

Posiadamy wszystkie informacje dotyczące tego, jak otrzymać polski cyfrowy certyfikat COVID.

Czy polski cyfrowy certyfikat COVID jest obowiązkowy dla osób podróżujących po krajach UE?

Nie! Jeśli nie posiadasz polskiego cyfrowego certyfikatu COVID, nic się nie stanie. Choć może się to w każdej chwili zmienić, jako że władze UE pracują nad ujednoliceniem dokumentacji związanej z koronawirusem.

Oprócz tego będziesz potrzebować deklaracji zdrowia. Ten dokument pomaga lokalnym władzom śledzić status osób przyjeżdżających do kraju w przypadku wybuchu epidemii COVID. iVisa.com może pomóc Ci w jego uzyskaniu.

Dowiedz się jak otrzymać polski cyfrowy certyfikat COVID.

Jakie przywileje wiążą się z posiadaniem polskiego cyfrowego certyfikatu COVID?

Polski cyfrowy certyfikat COVID daje przywilej spędzenia jak najmniejszej ilości czasu na granicy podczas wjeżdżania do krajów UE. Wystarczy, że okażesz kod QR, w którym znajdują się wszystkie informacje na Twój temat. Innymi słowy, celnicy na granicy nie będą musieli spędzić kilku minut na weryfikacji Twoich dokumentów, zanim zatwierdzą Twój wjazd do kraju. Za pomocą jednego kliknięcia uzyskają wszystkie potrzebne im dane, a Ty z łatwością zostaniesz wpuszczony do kraju członkowskiego UE.

Pamiętaj, że certyfikat określa, czy już chorowałeś na COVID-19, Twój test na obecność koronawirusa wypadł negatywnie, czy też zostałeś zaszczepiony. Te informacje mogą zapewnić Ci przywileje, takie jak brak konieczności odbycia kwarantanny lub brak testu po przyjeździe. Zależy to od celu Twojej podróży.

Możemy poinformować Cię, jak otrzymać polski cyfrowy certyfikat COVID. iVisa.com również w tym zakresie będzie dla Ciebie doskonałym partnerem!